2022 Çanta Modası

85 0
2022 Çanta Modası

Moda sektörü için en önemli aksesuarlardan biri çanta, kadınlar artık çantaları sadece bir şeyler taşımak içinde değil aynı zamanda kombinlerini tamamlamak için tercih ediyor. Bu yüzden çanta son yıllarda tasarım anlamında değer taşıyan parçalardan biri haline dönüştü. Ünlü modacılar koleksiyonlarına çanta modelleri ekleyerek senenin modasına yön vermeye çalışıyor.

2022 Yılında Büyük Çantalar Tercih Edilebilir

Çanta üreten firmalar ve ünlü tasarım markaları 2022 çanta modasına yön verecek çalışmalara imza atıyor. Markalar koleksiyonlarına yeni modeller eklerken ilk izlenim 2022 senesi çantalarında büyük modeller daha fazla tercih edilecek yönünde. 

2022 çanta modellerine göz attığımızda deri ve büyük çantalar göze çarpıyor. Deri çantalar, uzun ömürlü olmasıyla bilinir ve dönem dönem kadın çantalarında deri modeller çok tercih edilir. 

Kadınların en büyük ihtiyaçlarından biri olan çantalar dönem dönem daha küçük halde karşımıza çıksa da 2022 çanta modasında büyük modellere yer verilecek. Püskül modası geçtiğimiz senelerde olduğu gibi 2022 çanta modellerinde de tercih edilebilir.

2022 Çanta Modası; Tüylü Çanta Modellerini Daha Çok Göreceğiz

2022 yılında kadın çantalarının büyük boyutlarda tercih edilebileceğini söylemiştik ancak gözlemlerimize göre gelecek yıl çantalarda tüylü modellerde olacak. Öyle ki tüylü ve renkli modellerle kombinlere hareket ve tarz eklenecek. Kış modasının vazgeçilmez olan tüylü modellerin sadece sonbahar ve kış döneminde mi kullanacağı yoksa yaz döneminde de tercih edenler olacak mı şimdilik merak konusu. Genelde tüylü modeller soğuk dönemlerde kullanılır.

2022 Kadın Çanta Modası

Yine! Hobo Model Çantalar 

Bu model çantalar her dönem mutlaka kendine bir şekilde yer buluyor. Fransız şıklığını her kombine taşımayı başaran Hobo model çantaları, 2022 çanta modasında göreceğinize emin olabilirsiniz. Holo Model Çantalar, Prada, versace, Louis Vuitton ve Dior gibi markaların bu modelden vazgeçmiyor olması nedeniyle sadece 2022 çanta modasında değil gelecekte her zaman popülerliğini koruyacak gibi. 

Vazgeçilemiyor! Postacı Çanta Modelleri

2022 yılında karşımıza çıkacak muhtemel modellerden birisi de postacı çanta modelleri. Çünkü bu klasik model her kombine ve tarz direkt olarak uyum sağlar. Deri, kumaş ya da tüylü olarak tercih edilebilen bu model doğru bir kombinle tercih edilirse büyüleyici bir tarz oluşturabiliyor. Postacı çanta modelini, 2022 yılı çanta modasında sık sık göreceğiz.

2022 Çanta Modasına Yön Veren Markalar

2022 çanta modası, önceki senelerde olduğu gibi yeniliklerle karşımıza çıkıyor. Her sene tüm moda markaları önemli mankenlerle defileler düzenleyerek tasarımlarını halka sunuyor. Ancak bazı markalar her dönem ön gözde defileleri düzenliyor ve hedefledikleri yılda en fazla tercih edilen modellerin sahibi oluyorlar. Bu markalar; Gucci, Chanel, Louis Vuitton, Burberry, Prada. Dünyaca ünlü bu markalar tüm sektöre yön veriyor ve küçük çanta üreticiler bile bu firmalardan esinlenerek ürünler üretiyor ve halka sunuyor.