Birini Kendine Aşık Etmek mi İstiyorsun? İşe Yarar 10 Çözüm

84 0
Birini Kendine Aşık Etmek mi İstiyorsun? İşte İşe Yarar 10 Çözüm

Herkes aşkı ararken bazen kısa yollar kullanmak isteyebilirsin. Erkek de olsan kadın da olsan aklına aşk büyüsü yaptırmak gelebilir. Bu işe de yarayabilir. Aşk büyüsü ile mutluluğu bulan pek çok kişi var. Tabii, birini kendine aşık etmenin farklı yolları da mevcut. Bu yollar psikoloji bilimi tarafından da kanıtlanmış yöntemler.

1. Aradığı kişi olduğunuzdan emin olmasını sağlayın

Çoğu insan, bir partnerde istediğimiz niteliklerin bir listesine sahiptir. Yüzeysel özelliklerden ruhsal yönlere kadar. Biraz araştırma yaparak ve ilgi alanları ve geçmişi hakkında bilgi edinerek potansiyel sevgilinizin kriterlerini karşıladığınızdan emin olun.

2. Hayatında nelerin eksik olduğunu bulun ve o alanda neler sunabileceğinizi belirleyin

Partner arayan insanlar genellikle benzerlik ararlar, ancak fark etmeyebilirler ki, aynı zamanda sahip olmadıkları güçlü yönlere sahip, bir denge sağlayan birine ihtiyaç duyarlar. Misal, özgüvensiz biri ise onun yanında sınırsız özgüvene sahipmiş gibi olun. Onda eksik olan şeyin sizde var olduğunu bilmesini sağlayın.

3. Gizemli olun

İlk buluşmada sevdiğiniz kişiye kendinizle ilgili her şeyi anlatmayın. Onlara küçük bilgiler verin ki daha fazlasını istemeye devam etsinler. Herkes iyi bir gizemi sever ve eğer hepsini açıklamazsanız, potansiyel eşinizi merak içinde tutacaktır.

4. Kendinizi ulaşılabilir kılın

Birinin sana aşık olması ne kadar sürer? Ortalama süre yaklaşık üç ay olsa da, kendinizi sevdiğiniz kişiye açık hale getirmek şansınızı artırabilir ve süreci hızlandırabilir. Sizinle ne kadar olumlu etkileşimleri olursa, sizinle o kadar çok zaman geçirmek isteyeceklerdir. Ancak insanlar kolayca sahip olabileceklerini istemezler, bu yüzden bazen ulaşılamaz olmak iyidir. Çok uzak ve ilgisiz görünmeden kendinizi uzaklaştırın. Kıymetinizi daima bilmesini sağlayın.

5. Çok çabalıyormuş gibi görünmeyin

Elbette ilgilendiğinizi göstereceksiniz, ancak bunu sanki büyük çabalar gösteriyormuş gibi sunmayın. Bu kendinize saygınız açısından da önemli bir durum. Misal, her mesajına anında cevap vermek zorundaymış gibi hissetmeyin. Sonuçta sizin de bir hayatınız var ve karşı taraf biraz bekleyebilir. Süreyi çok da fazla uzatmayın tabii.

Bir Erkeği Kendinize Aşık Etmenin 10 Etkili Yolu

6. Ortak arkadaşlarınız olsun

Aşık olduğunuz kişiyle arkadaşlarınızı paylaşırsanız, bu size sadece konuşabileceğiniz her türlü şeyi vermekle kalmaz, aynı zamanda bilinçaltında size güvenebileceklerini bilmelerini sağlar. Ortak arkadaşlar sizin için kefil demektir.

7. Çocukları, hayvanları veya her ikisini de sevdiğinizi bilmelerini sağlayın

Ne tür bir insanla uzun süreli bir ilişki içinde olmak istediğimizi düşündüğümüzde, hepimiz ciddiyet bekleriz. Ona başkalarına, özellikle evcil hayvanlara ve çocuklara değer verdiğinizi göstererek, uygun bir eş olarak görüneceksiniz.

8. Düzenli olarak kırmızı giyinin

Araştırmalar, erkeklerin kırmızı giyen kadınlara diğer renklerden daha fazla ilgi duyduğunu göstermiştir. Bu gayet eski ve işe yarar bir teknik olarak bilinir. Kırmızı tutku ve cazibenin rengidir.

9. İnsanların sizi olumlu bir insan olarak düşünmesini sağlayacak şeyler yapın

İnsanlar adınızı duyduklarında, sizi eğlenceli ve mutlu biri olarak mı düşünüyorlar, yoksa sizi son derece olumsuz ve nahoş olarak mı görüyor? Hepimiz, her birimizin bazı olumsuz nitelikleri olduğunu biliyoruz, ancak genel imajınız bu olmamalı. İnsanların eğlenceli, maceracı, dürüst ve güvenilir olduğunuzu bilmelerini istiyorsanız öyle davranın.

10. Bazı konularda sıkıcı olmadan tekrara düşün

Bir konuşma sırasında ilgilerini çeken bir şeyden bahsederseniz, bunu düzenli bir konuşma konusu yapın. Bu sürekli konuşma, zihninin bilinçaltı kısmında kalacak ve sizi zeki ve harika bir sohbeti olan biri olarak kalmanızı sağlayacaktır.