Büyü Çeşitleri Nelerdir?

314 0
Büyü Çeşitleri Nelerdir?

Büyü çeşitleri nelerdir? sorusunu merak edenlere cevaplayalım. Büyüler temelde 3 çeşittir. Bunlar aşağıda açıklanacaktır:

 1. Ak büyü : Büyü yapılan kişide olumlu etki bırakan büyülerdir. Kişinin şansını açmak ve kazancına bereket katmak için yapılırlar.
 2. Kızıl büyü : Bu tür büyüde ak büyü ile kara büyü çeşitleri arasındaki büyülerdir. İyi niyetli yapılsa bile büyü yapılan kişinin iradesi elinden alınmaktadır.
 3. Kara büyü : Kötü niyetle yapılan büyülerdir. Büyü yapılan kişinin iradesi elinden alınır.

Halk kendi arasında büyü isimlerinin anlaşılır olmasını sağlamıştır. İnsanlar büyü isimlerini kullanırken, ismi söylenen büyünün ne için yapıldığı isminden bellidir. Bu büyüler aşağıda sıralanmıştır:

 1. Ayırma büyüsü : Ayırma büyüsü, özellikleri eşleri ayırmak için yapılan büyü çeşididir. İş ortaklarını ayırmakta da kullanılır.
 2. Bağlama büyüsü: İki kişi arasında sevgiyi oluşturmak için yapılan büyüdür. Bazen iki kişiyi birbirini âşık olsun diye üçüncü bir kişi tarafından yapılabilir.
 3. Soğutma büyüsü : Soğutma büyüsünde maksat iki kişi arasında kavga ve huzursuzluk çıkarmaktır.
 4. Huzursuzluk büyüsü : Bu büyü kaç kişiye yapılırsa yapılsın, büyü yapılan kişiler paranoya hissederler. Kâbus görürler, izlendiklerini zannederler. Sürekli kaygı durumu yaşarlar.
 5. Bereket büyüsü : Bazı kişiler negatif enerjilerinden dolayı kısmetleri kapalı olur. bereket büyüsü bu kişilerin kısmetlerini ve işlerini açar.

Birleştirme Büyüleri Çeşitleri Nelerdir?

Kızıl büyüler birleştirme ve bağlama amacıyla yapılan iyi niyetli büyülerdir. Birleştirme büyülerinin çeşitlerini sıralayalım:

 1. Karabiber büyüsü : Etkisi hafif olan büyülerden biridir.
 2. Mum büyüsü : Bu büyü için astrolojiden yardım alınır ay ve diğer gezegenlerin uygun konumda olması gerekir.
 3. Saç büyüsü : Büyü yapılacak kişinin saçına sahip olmak gerekir.
 4. Biber büyüsü : Hem birleştirme hem de kısmet açma için yapılan büyüdür.
 5. Soğan büyüsü : Aşk isteyen kişiler için uygun bir büyüdür. Büyü yapıldığında olması gerektiği gibi doğal seyrinde aşk filizlenir.
 6. Tutsak etme büyüsü : Büyü yapılan kişi büyüyü yaptıran kişiye aşktan da öte tutsaktır. Büyüyü yaptıran kişinin sözünden çıkmaz.
 7. Sevgi Büyüsü : Eşler arasında sevgiyi artırmak için yapılan büyüdür.
 8. Canbar büyüsü : İki kişi birbirlerine aynı oranda âşık olur. İki kişi birbirinde aynı oranda uzaklaşır. Büyüyü yaptıran ile büyü yapılana aynı şekilde etki eder.

Büyü Çeşitleri Nelerdir?

Kısmet ve Şans Büyü Çeşitleri Nelerdir?

Kısmet ve şans büyülerinden bazıları aşağıdaki gibidir:

 1. Nohut büyüsü : Nohutlara tek tek okunarak yapılan büyüdür. Aşk ve ilişkiler için yapılır. Aşk büyüsü gibi bir büyü çeşididir.
 2. At nalı büyüsü : Aşk, ilişki, para ve iş hayatı için yapılabilir.
 3. Şeker büyüsü : Hem büyü yapmada hem de bozmada şeker kullanılan bir materyaldir. Kısmet açmak için yapılabilir. Su büyüsü: bu büyü kişideki negatif enerjiyi açar. Kişinin kısmetini açan bir büyüdür.

Kara Büyü Çeşitleri Nelerdir?

Kara büyü çeşitleri aşağıda sıralanmıştır:

 1. Süryani büyüsü : Süryani dilinde yapılan bir büyüdür. Büyü yapılan kişi kendini hasta hisseder. Ve bu iş delirmeye kadar gidebilir.
 2. Papaz büyüsü : Tehlikeli bir kara büyüdür. Süryani dilinde yapılır. Uzun süren ritüelleri vardır.
 3. Yumurta büyüsü : Bu büyü kişilerin ruhlarına şiddetli derecede azap vererek ayrılmalarını sağlar. Aslında amaç ayırmaktan daha çok zarar vermektir.
 4. Domuz bağı büyüsü : Evlere ve iş yerlerine huzursuzluk olsun diye yapılan bir büyüdür. Kişilere değil mekânlara yapılır.
 5. Delirtme büyüsü : Büyü yapılan kişi sevdikleri kişiler dâhil herkesten nefret eder. Gittikçe yalnızlaşır. Delirmeye kadar etkisi olan bir büyüdür.
 6. Düğüm büyüsü : Sicim büyüsü de denir. Her atılan düğüm bir niyet anlamındadır. Her düğümde büyü yapılan kişide farklı problemlere neden olur.
 7. Kıskandırma büyüsü : Büyü yapılan kişiler her şeyi kıskanır. Bu insanlar haricindeki her şeyi de insanlardan kıskandırmak için yapılan tehlikeli bir büyüdür.
 8. Cin büyüsü : Büyü yapılan kişiye cinleri musallat eden büyü çeşididir.