Kripto Sektörünün Trendi Metaverse Ürünleri Lider Bitcoin‘in Yükselişinden Etkileniyor

6 0

Kripto para birimi sektörünün treni konumunda olan Metaverse’ün, lider kripto para birimi Bitcoin’in çöküşünden yoğun bir şekilde etkilendiği biliniyor. Bu nedenle Trend Metaverse alt coini, zorlu bir süreçten geçiyor. CEEK VR’ın son dönemlerde sektöre damgasını vurduğu görülüyor. Ve popüler Metaverse, diğer ürünlerden sıyrılmayı başarıyor.

Bu ürünün çok sert bir yükseliş yaşadığı gözlerden kaçmıyor. Sand ve Mana da bu yükselişe eşlik ediyor. Sand, Mana ve Ceek’in önünde uzun bir süreç olduğu söylense de, diğer ürünlere nazaran daha pahalı oldukları gözden kaçmıyor. Bloktopia, yani BLOK ve Radio Caca, yani RACA kritik seviyelerde seyrediyor. Bu ürünlerin potansiyeli yüksek ama halen dip seviyelerde bulunuyor.

Bloktopia İçin Yükseliş Zamanı Ne Zaman?

0.003264 Dolar seviyelerinden işlem gören Bloktopia’nın, hala dip seviyelerden işlem gördüğü görülüyor. BLOK’un  Binance NFT, CoinMarketCap, Avalanche, Kucoin, Enjin ve Polygon gibi devasa ortaklıkları bulunuyor. BLOK, şuan değerinin altında ve ilk çıktığı dönemlerde Metaverse ürünlerindeki boğanın ateşini körüklemesi ile tanınıyor.

BLOK, son dönemlerde ATH seviyesinden çok sert bir düşüş yaşıyor. Bloktopia, bu yaşanan düşüşler sonucu 0.0030 Dolar desteğine geriliyor. Bloktopia’nın önümüzdeki günlerde fibonacci düzeltme seviyesindeki desteği kaybetmezse yeni bir boğa trendi başlatması umuluyor.

RACA’nın Son Durumu Ne?

RACA, yayın saati itibariyle 0.00040 Dolar seviyelerinden işlem görüyor. Bloktopia gibi RACA da, kritik bir destek seviyesinde bulunuyor. 0.00030 Dolar desteğini kaybetmesi durumunda Radio Raca’nın sert bir çöküş yaşayabilecek olması bekleniyor.

Metaverse Ürünleri Binance‘de Listelenebilecek Altcoinler Olabilir

Kripto para piyasasının trend ürünleri olan Metaverse coinleri, Bitcoin ve altcoinler zor bir süreçten geçiyor olsa da,  günden güne daha sert yükselişler yaşıyor. Bununla birlikte, Binance’nin dünyanın en büyük kripto para borsası olduğu bir gerçek ve Binance, bir altcoini listelediğini duyurduğu anda o ürünün volatil bir şekilde değer kazanması kaçınılmaz oluyor. Birçok yatırımcı, önümüzdeki günlerde Binance‘de listelenebilecek altcoinleri fazlasıyla merak ediyor.

Binance Smart Chain, resmi Twitter hesabından yeni bir tablo paylaşıyor. Ünlü borsa, BSC ağında işlem yapılan coinleri sıralıyor ve bu, yatırımcıların oldukça dikkatini çekiyor. BSCDaily, bu listenin ilk 3 sırasında Metaverse coinlerinin yer aldığını paylaşıyor. CEEK VR, 1. sırada yer alıyor. 2. sırada Radio Raca ve 3. sırada da Everdome bulunuyor. CEEK VR işlem hacminin, listedeki 8 altcoinin toplam hacminden daha fazla olması dikkat çekiyor.

Bu yüzden, ilerleyen zamanlarda Binance borsasında, bu coinin listelenmesi olası olarak gözüküyor. Metaverse ürünleri yükselmeyi sürdürürken, muhtemel bir Metaverse boğasının kripto pazarını yeniden şaha kalkmasını sağlayabileceği düşünülüyor. Bitcoinin hala kritik seviyelerden işlem görmeye devam ettiği düşünüldüğünde, bu lider kripto para biriminin Metaverse boğası ile yeniden ATH seviyelerini zorlayabileceği söyleniyor.

Metaverse Coinleri Yatırımcının Radarında Olması Gereken Coinler Olarak Görülüyor

Gün geçtikçe Metaverse’e olan ilgi artıyor. Özellikle son dönemde kripto para birimlerinde yükseliş nedeniyle Metaverse coinlerinin hatırı sayılır derecede arttığı gözlemleniyor. Uzmanlar, 2022 yılında, Metaverse coinlerinin yatırımcının radarında olması gerektiğine inanıyor. Decentraland yani MANA paritesinin geçen hafta önemli bir toparlanma yaşadığı biliniyor.

Ocak ayının son haftasına yaklaşırken 2 dolarlık destekten %40 oranında fiyat toparlanması yaşayan MANA, %20’den fazla artış görerek 2.60 Dolar seviyelerinden 3.04 Dolar seviyelerine yükseliyor. Ayrıca MANA, günlük 590 milyon dolarlık günlük işlem hacmine sahip oluyor. Piyasa değeri bakımından MANA’nın adından ikinci en büyük Metaverse coini olan The Sandbox, yani SAND ise istikrarlı kazançlar elde ediyor.

SAND’in kısa vadeli piyasa değeri, 4,39 Dolar seviyesin yükseliyor. AXS, Axie Infinity listenin en büyük 3. Metaverse coin projesi olara görülüyor. Pokemondan ilham alınan AXS’ın, 24 saatlik işlem hacmi 357 milyon Dolar olarak kaydediliyor. THETA’nın da, sahip olduğu son 24 saatlik 203 milyon işlem hacmi ile geleceği parlak gözüküyor.

Uzun süre devam eden projelerden olan ve 1,7 milyon indirmeyi aşan yüksek puanlı mobil uygulamaya sahip Enjin Coin’in son 24 saatlik işlem hacminin 168 milyon Dolar olduğu gözlemleniyor. SushiSwap muazzam büyüme potansiyeline sahip coinler arasında yer alıyor. Analistler, SUSHI’nin yılı 8.28 Dolar seviyelerinde kapatabileceğini bekliyor.