Kuru Cilde Sahip Olanlar İçin En İyi 5 Maske Önerisi

485 0
Kuru Cilde Sahip Olanlar İçin En İyi 5 Maske Önerisi

Kuru cilde sahip olanlar için en iyi 5 maske önerisi özellikle kış aylarında büyük sorun haline gelen kuru cilde sahip olanlar için inceledik. Kuru bir cilde sahip olan bayanlar genellikle bundan oldukça rahatsız olarak nemlendirici kremlere rağbet ediyor. Fakat cildin öncelikle ölü derinlerden kurtulması ve harika bir nem deposu sağlayan peelinglerle desteklenmesi gerekiyor. Cildin kuru olması görüntü açısından da hoş olmayan bir durum olduğu için bayanlar bu konuya çözüm arıyor. Bayanlar cilt konusunda olcukça hassas olduğu için pek çok maske tarifine de başvuruyor. Bu maskeler cilde nem kazandırarak cildin güzel görünmesine yardımcı oluyor.

1 – Yoğun Nemlendirici İçeren Yves Rocher Maskesi

Harika maske olan Yves Rocher, muhteşem nemlendirici özelliği ile cildi derinlemesine nemlendiriyor. Nemi cilde hapseden ve harikalar yaratan maske cildi pamuk gibi yapıyor. Bu maske sayesinde cilt kuruluğuna kesin çözüm bulan bayanlar pamuksu cildiyle çok mutlu olacak. Cilde ışıltı katan ve yumuşacık yapan maske cildin kuruluğunu ortadan kaldırıyor. Cilde pürüzsüzlük katan maske cildi yaza hazırlıyor. Kokusu ile içeriğindeki aroması sayesinde cilde kaybettiği güzelliği geri kazandıracak.  Yves Rocher maske ciltte mucizeler yaratıyor. Bebeksi bir cilt için sürülen maske duş sonrasında da kullanılabiliyor.

2 – Nivea Nem Maskesi

Kremsi kıvamı ile cildi besleyen Nivea harika yapısı ile cildi nemlendiriyor. Nem maskesi olan ve cildi harika bir şekilde besleyen Nivea, cilde nem kazandırıyor. Cilde canlılık kazandıran ve nem depolayan harika maske Nivea, kuruluk yaşayan bayanların bir numara nemlendirici maskesi haline geldi. Bakımlı bayanlar ipeksi yumuşaklık için bu maskeyi tercih ediyor.
Cildi yeniden yapılandıran ve yorgunluk alan harika maske ışıltısı ile gözleri üstünde topluyor. Muhteşem etkisi ve hemen etki eden yapısı ile cilde sürülür sürülmez nemlendiren maske cildi anında yumuşatıyor.

3 – Kiehl’s Calendula Aloe Soothing Hydration Maske

Kiehl’s markasının bu harika maskesi içeriğinde kadife çiçeği özlerine yer verdiği için cilde ışıltı katıyor. Aleo Vera da bulunan maske cilde nem kazandırıyor ve onarıyor. Cildine iyi bakmak isteyen bayanların tercihi olan Kiehl’s Calendula Aloe Soothing maskesi ciltte muhteşem etkiler bırakıyor. Jel yapısı sayesinde cildi güzelleştiren maske ciltteki ton eşitsizliğine de iyi geliyor. Nem deposu olan maske cildi bütün gün boyunca nemli tutmaya yardımcı oluyor. Nemi cilde hapseden yapısı sayesinde cilt kendine geliyor.

4 -Nemlendirici Bakım Yapan  GlamGlow Thirsthymud

İddialı olan ve cilde çok iyi gelen GlamGlow’un müthiş maskesi Hindistan cevizi aroması ile cilde ışıltı veriyor. Hindistan cevizi yağı cildi yumuşacık yapması ile oldukça tercih ediliyor. Bu nedenle maske Hindistan cevizi yağı bulundurması ile cilde çok iyi geliyor. Cilt yenileyici etkisi ile bilinen Hindistan cevizi yağı cildin parlaklığını geri kazandırırken cilt sorunlarına da iyi geliyor. Kuruluğu yok eden maske ciltteki pütürleri yok ediyor. Kış aylarında kuruyan cilde canlılık katan maske yaz ayları için de çok tercih ediliyor.

5 – Derinlemesine Nem Body Shop Ethiopian Honey

Bal cildi besler ve arındırır. Body Shop Ethiopian Honey’in içeriğinde bulunan bal sayesinde cilt nemini geri kazanıyor. Bayanların maske yapımında çok kullandığı bal maske yapımında da çok tercih ediliyor. Teni yumuşacık yapan bal maskesi cilde parlaklık katıyor. Cildi iyileştiren ve lekeleri de yok eden maske sayesinde cilt parlaklık kazanıyor.
Bayanların çok sevdiği maske cilt kusurlarını yok ederek muhteşem etkiler bırakıyor. Cildi nemlendirmek cildin erken yaşlanmasını da önlüyor. Cildin kurumaması ve her zaman parlak, nemli bir görünüm kazanabilmesi için muhteşem bir üründür.

Not: Cilt bakımının düzenli yapılması ve cilt dokusuna uygun ürünler kullanılması uzun vadede cildin kaybettiği elastikiyeti, parlaklığı ve canlılığı geri kazandıracaktır. Ayrıca, kaliteli ürünlerin kullanımı da bu faydaları daha çok ortaya çıkaracaktır.