Londra’da Eğitim Almak ve Öğrencilik Hayatı

268 0

Londra’da eğitim almak ve öğrencilik hayatı en çok tercih edilenler arasında yer alır. 8.9 milyon nüfusuyla Londra dünyanın en büyük, kalabalık şehirleri arasında yer alır. Londra da keşfedilecek yerler çok olup yapılacak aktiviteler, eğlenecek yerler de çoktur. Londra aynı zamanda dünyanın pek çok yerinden insanın talep ettiği, yaşayan insanlarla dolu bir alandır. Dünya da ki çeşitli kültürlere sahip Londra müzik etkinlikleriyle de hayatınıza canlılık katmaktadır. Londra’nın büyük şehir olması sebebiyle eğitim almak için gittiğiniz zaman uluslararası alanda da oldukça çok sayıda arkadaş edinebilirsiniz. Yurt dışında üniversite okumak isteyenlerin tercihi Londra da hem öğrencilik hayatınızı hem eğitim durumunuzu herkesten bir adım öne geçirme şansına sahip olacaksınız. Şehir oldukça büyük olduğu için şehri keşfetmek de uzun zaman alacaktır. Dil eğitimi almaya karar vermişseniz İngilizceyi anavatanda öğrenmenin, eğlencenin de keyfini çıkarmak için hazır olabilirsiniz.

Neden Londra da Eğitim Alınmalı?

İngiltere de eğitim denilince akla ilk gelen şehir Londra olmaktadır. En popüler metropollerden Londra şehri öğrenciler için de fırsatlar ve sayısız sürprizlerle doludur. En iyi üniversiteler arasında olan Imperial College London eğitim kurumlarının da olduğu ilk 10 sıralamasında yer alır. Yurt dışında üniversite okumak isteyenlerin tercihi Londra üniversiteleri başarılarıyla da ünlüdür. Özellikle dil okullarına sahip olan Londra zengin eğitim ortamları sunmaktadır. Eğlenceli, hareketli, sofistik ortamda yaşayanların tercihi olan Londra da eğitim almak için pek çok neden mevcuttur. Bunlar arasında şunlar da sayılabilir:

 • Kültür çeşitliliği
 • Çok öğrenci nüfusu
 • Ünlü yerleri
 • İngilizce öğrenme imkanı
 • Zengin iş imkanı
 • Ücretsiz yapılacaklar listesi
 • Yüksek başarı elde etme imkanı

Londra’da Eğitim Almak ve Öğrencilik Hayatı

Londra da Eğitim Görme İmkanı

Kanada ve Amerika gibi ülkelerle kıyaslananınca daha uygun olan Londra da eğitim son dönemlerde oldukça popülerdir. Eğitim süresinin Kanada ve Amerika da 4 sene olup İngiltere de 3 yıl olması popüler olmasını sağlamıştır. Dünya ülkeleri arasında yer alan İngiltere de eğitim de oldukça popülerdir. Kocaman, yeşil parklarıyla ünlüdür. Yurt dışında üniversite eğitimi almak isteyenlerin tercihi olan Londra hem eğitim olanakları hem üniversiteleriyle oldukça başarılıdır. Öğle arası saatlerinde güneşin keyfini sürmek isterseniz en iyi buluşma, yemek yeme noktaları düzenli ve temiz parklarda olabilmektedir.

Londra Eğitimi İçin Tavsiyeler

Yurt dışında üniversite eğitimi almak isteyenlerin tercihi olan Londra başarılarıyla adından söz ettirmektedir. Londra da öğrenci olacaksanız ayrıca şunları da bilmelisiniz:

 • Londra halkı yabancı ve turistlere alışkındır. Yardım isteme, soru sormaktan çekinmemelisiniz.
 • Bazı müzeler dışında hepsi ücretsizdir.
 • Huzur bulmak için parklar idealdir. Dinginleştirici bir özelliğe sahiptir.
 • Galler ve İskoçya’ya vizesiz şekilde gidebilirsiniz.
 • Ücretsiz ve ücretli tiyatro seçenekleri mevcut olup sanatsal faaliyetlere çokça değer verilmektedir.