Microsoft’un gözü Netflix’te

9 0

Microsoft’un gözünü Netflix’e diktiği söyleniyor. Netflix ve Microsoft arasındaki ortaklığın bir şeylerin başlangıcı olacağını ve Microsoft’un Netflix’i satın alacağı iddia ediliyor. Yılın başlarında Netflix, üzücü kazanç raporuyla karşı karşıya kalıyor. Netflix, yeni adımlar üzerinde çalışıyor. Bunlardan biri de daha ucuz reklam destekli bir abonelik planı oluyor. Bununla birlikte, geçtiğimiz hafta Netflix, Microsoft ile yeni plan üzerinde çalıştığını duyuruyor. Son günlerde, Microsoft’un Netflix’i satın alacağı iddia ediliyor.

Analist Netflix’in, 100 Milyardan Aşağı Satılamayacağını Söylüyor

2011 yılından itibaren Netflix, ilk defa kullanıcı sayısında düşüş yaşadığını açıklıyor. Bu süreçte pek çok önlem almaya başlıyor. Bu önlemler sırasında ise Microsoft ile antlaşma yapıyor. Bir zamanlar pek çok şirketi geride bırakan Neflix, yayın platformunda meydana gelen boşluktan yararlanıyor. Ardından ortaya çıkan platformlarla birlikte rekabet de artıyor.

Netflix, sorunlarının önüne geçmek adına yeni bir proje üzerinde duruyor. Şirketin, daha uygun fiyatlı ve reklamlı paketler sunarak kullanıcı sayısını artırmayı amaçlayan bir proje üzerinde çalıştığı biliniyor. Bu projesi için ise Microsoft ile ortaklığa başlıyor. Ancak, bazı analistler, bu durumu fazlasıyla dikkat çekici buluyor. Needham analisti olan Laura Martin, bu ortaklığın, ileride daha büyük bir anlaşmaya yol açacağını söylüyor.

Bu da, iki şirketin iyi ilişki ile başlayan ortaklığının ileride bir satın alma durumuna  kapı açabileceği anlamına geliyor. Aynı zamanda Laura Martin, birçok teknoloji devinin kendi akış hizmetlerine sahip olduğu göz önüne alındığında Netflix’in 100 milyar dolardan aşağı satın alınamayacağını da belirtiyor. Bu satın alma gücünün her şirkette bulunmadığını belirtiyor. Bu nedenle, satın almayı Microsoft’un destekleyebileceğini öne sürüyor.

Bununla birlikte ortaklıkla ilgili olarak Netflix’in bir çıkış yolu arıyor olabileceği söyleniyor. Netflix’in, Microsoft’un Activision’ı satın almasını sindirmesi bekleniyor. Dönüşüm gerçekleştikten sonra Netflix’in kendisini satın alacağı umuduyla Microsoft’a yaklaşmaya çalıştığı bildiriliyor.

Son Zamanların En Kötü Netflix Dizisi

Bu arada son zamanların en kötü Netflix dizisi de belli oluyor. Resident Evil dizisi yerden yere vuruluyor. Resident Evil hayranları dizinin fiyasko olduğuna inanıyor. Popüler ve farklı kategorilerde onlarca diziye sahip yayın platformu Netflix’in birçoğu genellikle izleyiciler tarafından karışık puanlar alsa da, son video oyun uyarlaması yerden yere vuruluyor. Netflix’te yayınlanan Resident Evil dizisi, son zamanların en düşük puanını alıyor.

Netflix’in Resident Evil Dizisi Eleştiri Yağmuru Altında

İlk sezonu sekiz bölüm olan Resident Evil uyarlaması, 14 Temmuz’da Netflix’te prömiyer yapıyor. Fakat dizi yayınlanır yayınlanmaz, izleyicilerin ve eleştirmenlerin odağına oturuyor. Rotten Tomatoes’ta yüzde 22’lik izleyici puanına ulaşan dizi, Netflix tarihine geçmeyi başarıyor. IMDb’de 3,5 puan ile oldukça fazla eleştiri alan Resident Evil dizisi, seri için oldukça kötü bir örnek oluyor. Eleştirmenlere göre uyarlama, hem video oyunların hem de önceki filmlerin havasını yansıtmayı başaramıyor.

Eleştirmenler aslında ilk fragman yayınladıktan sonra dizi hakkında şüpheler kapıldıklarını söylüyor. 14 Temmuz’da Netflix’e gelmesinin ardından dizi, sosyal medyada ve puanlama platformlarında yerden yere vuruluyor. Dizinin genel olarak Resident Evil ile ilgisi olmadığına dikkat çekiliyor. İki farklı zaman çizelgesinde geçen dizide, 2022’de ve 2036’da geçen sahneler yer alıyor.

Resident Evil oyun serisine dayanan dizi, New Raccoon City’yi yöneten Umbrella Corporation’ın tehlikeli sırlarını açığa çıkarmak isteyen Jade’in hikayesini ele alıyor. Yönetmenlik koltuğunda ise Supernatural dizisinin yapımcısı olan Andrew Dabb oturuyor. Resident Evil bu kadar kötü yorumlar almış olsa da, Netflix’in dikkat çeken bazı dizilerini göz ardı edilmemesi gerekiyor.