Sicili Bozuk Olanlar Hangi Bankalardan Kredi Alabilir

706 0
Sicili Bozuk Olanlar Hangi Bankalardan Kredi Alabilir

Sicili bozuk olanlar hangi bankalardan kredi alabilir soruları son zamanlarda gerek bankalarda gerek internetten başvurularında sorulan sorular arasında en çok duyulanlardandır. Günümüzde gelişen ve değişen şartlardan kaynaklı olarak artık kredi çekmeyen veya krediyi henüz kullanmamış kişiler çok az sayıdadır.
Hal böyle olurken kullanılan kredilerin gecikmesi ve yaşanan bazı sıkıntılardan dolayı kara listeye alınan müşteriler vardır. İsmi kara listeye eklenen ya da hakkında kötü sicil kaydı olan kişiler bu durumda ihtiyaçları halinde hangi bankalardan kredi alabilirler?

Kötü Sicil Kaydı Olanlara Kredi Veren Bankalar?

Sicili bozuk olanlar hangi bankalardan kredi alabilir hususunda bu işlemi gerçekleştiren bankalar mevcuttur. Faklı oranlarda belirlenen faiz oranları ve hesaplamalar halinde kredi imkanı veren bankaları şu şekilde sıralamak mümkündür.

– HSCB
– ICBC
– Odeabank
– Alternatif Bank
– Türkiye Ekonomik Bankası
– Arap Türk Bankası
– Burgan Bank

Sicili Bozuk Olanların Kredi Başvuruları İçin Seçenekler

Sicili bozuk olanlar hangi bankalardan kredi alabilir kredi alınabilecek bankalarda müşteriler için kolaylıklarda sağlanır. Örneğin kredi başvurularında isteğe bağlı şubeye gidilebilir dilerseniz şubeye gitmeden de internet ortamından başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Söz konusu olan bankalarda kredi alabilmek için diğer bankalarda alınmış olan kredilere bakılmaz.
Diğer bankalarda krediniz olsa da sicil kaydınız temiz olmasa da yukarıda ismi geçen bankalardan kredi alabilirsiniz. Sicili bozuk olanlara kredi veren bu bankaların şubelerine bakıldığında her ilde bulunma durumu yoktur. Sicili bozuk olanların kredileri hangi nedenlerle reddedilir?

Bankalarda İşlem Süreçleri

Her ilde ve ilçede bulunmama durumuna karşın üretilen bir çözüm vardır. Şubeye gitme zorunluluğu yoktur. Kredi başvurunuzu müşteri hizmetlerinden yapabilir istenilen evrakların gönderimini ise kargo yoluyla tamamlayabilirsiniz. Bankaların kendi içlerinde bazı anlaşmalı kargoları vardır. Bu anlaşmalı kargolar ile işlerinizin daha da kolaylaştığı söylenebilir.
Kredi notunun kötü olmasından dolayı bazı müşteriler mağduriyet yaşar. Bu mağduriyeti gidermek adına ismi geçen bankalarda kredi çekme tutarınızı belirleyip başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Kara Listede Olanlar İçin Bankalardan Kredi Alma Yöntemleri Nelerdir?

Sicili bozuk olanlar hangi bankalardan kredi alabilir hususunda izlenmesi gereken bazı yollar vardır. Bu adımlar izlenildiğinde ve gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra olumlu sonuç almak kaçınılmazdır. Son zamanlarda kredi kullanan insanların artması ve buna bağlı olarak kara listede adı olan bu yüzden kredi vermeyen bankalar vardır. Her ne kadar kötü bir durum olsa da bankalar bu şartlar karşısında kredi vermek için o kişileri uygun bulmaz.

Kara Listedekilere Hizmet Veren Bankalar

Yaşanılan son günlerden kaynaklı zor durumdan geçen kişiler için bazı bankalar kara listelerde adı alan kişilere de kredi vermeye başlamıştır. Kara listede adı olan kişilere kredi veren bankalardan biri de kamu bankası diye bilinen Ziraat Bankası ve aynı şekilde Halk Bankasıdır. Bu bankalar tarafından müşterilere bu zor günlerde temel ihtiyaç kredisi imkanı sağlarlar.
Burada dikkat edilecek bir diğer husus ise sizlerden size ait olduğu belirtilen uygun bir gelir belgesinin sunulmasıdır. Belgelerin ilgili kuruma iletilmesi ile kredi alımı uygun görülürse müşteriye verilir.

Sicili Bozuk Olan Müşterilere Verilen Kredilerde Tutar Hakkında Verilen Bilgi Nedir?

Zor bir süreç içerisinde az da olsa size yardımcı olabileceği düşünülen bu kredilerde miktarlar çok yüksek değildir. Adı geçmekte olan bu bankalar tarafından verilen kredi tutarları genel bir ortalama ile 5.000 TL ila 10.000 TL arasında değişkenlik gösterir. Daha yüksek kredi limitlerini almak için sicil kaydınızın temizlenmiş olması gerekir. Tüm bu uygulamaların gerçekleşmesi sürecinde kredi almaya uygunluğunuz yok ise işlem gerçekleştirilmez.