Ücretsiz En İyi 5 SEO Aracı

11 0
Ücretsiz En İyi 5 SEO Aracı

SEO araçları ve bu tarz araçların Google üzerinde görünürlüğünüzü arttırmaya yönelik çalışmalarınızı gerçekleştirerek firmanızın ya da web sitenizin görünürlüğünü arttırabilirsiniz. Elbette ki bunları yaparken kullanmış olacağınız SEO bilgisi web sitelerinizin Google üzerinde görünürlüğü üzerine eksiklerinizi hangi kısımda tamamlayacağınıza dair bilgiler verir. Örneğin;

  • Sayfa başlıklarının sayfanızı ve uğraş alanınıza dair ne kadar iyi bilgi verdiği
  • Başlık etiketlerinizin ve metin içerisinde yer alan anahtar kelimelerin konu içerisinde bulunan örneklemi ne kadar ortaya koyabildiği
  • İçeriğinizi ne kadar sıklıkla yenilediğiniz
  • Web sitenizin URL yapısı
  • Sitenizin diğer sitelere oranla hızlı oluşu
  • Ne kadar tıklanmış olduğunuza dair derinlikleri belirtmesi

Tüm bu bilgiler SEO analizi sayesinde tarafınıza yönlendirilir. Bu eksik yapıları güncelleyip düzeltmeler yapmanız üzerine Web sitenizin diğer web sitelerine göre reklam içermeden Google aramalarında üst sıralarda yer alacağını göreceksiniz.

Sitechecher SEO Aracı

Tüm SEO araçlarında bulunan özellikleri bu araçta da bulabilirisiniz. Üstelik ücretsiz bir hizmet sunuyor olması da oldukça cezbedici. Site denetimi, backlink kontrolleri, pozisyon analizi yaparak sitenizdeki bu eksiklikleri giderebilirsiniz.
Google Search Console aracı ve Google Analytic entegrasyonu, sayfayı denetleyebileceğiniz Chrome uzantıları ve sitenin sürekli izlenmesi gibi işlemleri görebilirisiniz. Bu aracı öncelikle 7 gün boyunca herhangi bir ücret ödemeden kullanabilirsiniz. Herhangi bir kredi kartı bilgi talebinde bulunmaz. 7 gün sonunda aracı kullanıp kullanmayacağınıza göre satın alabilirisiniz.

SEO Sitecheckup Aracı

Birden fazla site üzerinde kontroller gerçekleştiremezsiniz. Bir site üzerinde kontrol sağlayabilirsiniz. Ücretsiz sürümde sunduğu hizmet bu kadarla sınırlıdır. Ücretli olan sürümde ise daha fazla aracı denetleyebilir ve sorunları giderebilirsiniz. Siteniz hakkında en iyi önerileri sunar. Yeni başlayan biri için oldukça kullanışlı bir araç. Ücretsiz sürüm olmasına rağmen PDF desteği sağlamaktadır. Tek bir siteyi derinlemesine analiz eder. Etki alanları ile sitedeki sıra denetleyicisinin karşılaştırmasını yapar.

SEObility Denetim Aracı

Kayıt yapmadan herhangi bir şekilde siteye dair kontrolleri gerçekleştiremezsiniz. 24 saat içerisinde ancak bir kere tarama yapma hakkınız bulunur. Bu SEO aracını diğerlerinden ayıran özelliği herhangi bir aksamaya maruz kalmadan detaylı analiz, yaklaşık 1000 sayfaya kadar tarama, ücretli sürüm içerisinde backlink ve ücretli olarak sürüm sıralaması yapar. Ücretsiz olarak sadece bir tane siteyi analiz eder.

Screaming Frog SEO Aracı

Masaüstü uygulaması olarak kullanabileceğiniz bir araçtır. Ücretsiz sürüm hizmeti veren kısımda sadece bir tane web sitesinin analizini yapabilirsiniz. Kapsamlı ve ayrıntılı veriler elde edebileceğiniz bir araç olarak karşımıza çıkar. Büyük sitelerin analizi için oldukça uygun araçlar içerisinde yerini alır. Manuel çalışma alanları dahildir. Neyin yanlış neyin doğru olduğunu göstermeyen bir araçtır. Genel bilgiler verme üzerine kuruludur.

SEOptimer Aracı

Diğer araçlar gibi bu son aracımızda da sadece bir tane web sitesinin analizini yapabilirsiniz. Başlangıç için güzel SEO araçları içerisinde yer alır. Sayfa hızınızı, genel puanınızı temizleme, iyi ve temiz düzen, oldukça basit bir yapıya sahip oluşuyla kullanışlı bir hizmet sunar. SEO hakkında daha geniş bilgiler almak için SEO uzmanları ile çalışmanızı tavsiye ediyoruz. SEO alanındaki bilinirliğinizi arttırmak için güvenilir SEO uzmanlarıyla çalışmak web sitenizi ve işlerinizi büyütmek adına sizlere büyük yararlar sağlayacaktır.

SEO arama motorları web sitenizin görünürlüğünü üst sıralara çıkarmanıza destek olan araçlardır. Bu araçlar web sitenizdeki eksik olan kısımları iyileştirmenize yönelik hizmetler verir. Böylece en kısa yoldan web sitenizin güncelliğini denetleyebileceğiniz bir yapıya sahip olacaksınız. Teknolojinin gelişmesiyle beraber birçok SEO aracının hayatımıza gireceği gözlemleniyor. Aynı zamanda özel sektördeki birçok şirketin kendi şirketine özel SEO araçları da kullanılmaktadır.